Molltaler Gletscher

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
8
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
2
5
1
Trasy - długość:
18 km
Trasy:
5
8
5

Mapa tras w Mölltaler Gletscher

Kamery online Mölltaler Gletscher

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
SKI)HIT Mölltaler Gletscher ZIMA 2019/2020r.6250125232116
 

Informacje o ośrodku:

Tęsknisz za nartami tak mocno, że nie możesz doczekać się sezonu zimowego?  Jesteś osobą pewną swoich umiejętności i lubisz wyzwania? Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś „tak”, to pakuj się czym prędzej i jedź do Mölltaler Gletscher, a na pewno nie będziesz zawiedziony! Ten położony na wysokościach między 1200 a 3122 m n.p.m ośrodek narciarski powinien dostarczyć nie lada rozrywki nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

Całoroczne szaleństwo

Ośrodek Mölltaler Gletscher charakteryzuje się przede wszystkim wspaniale ośnieżonymi trasami zjazdowymi, na których można szaleć prawie przez cały rok.  A to dlatego, że sezon zaczyna się tutaj już w połowie czerwca, a kończy dopiero w połowie maja.

Masa wyciągów i dziesiątki kilometrów tras zjazdowych

Tym, co przede wszystkim interesuje fanów zimowego szaleństwa, są trasy zjazdowe, a tych tutaj pod dostatkiem. Na terenie całego ośrodka znajdziemy kilkanaście kilometrów tras zjazdowych, pokrytych grubą warstwą śniegu, z czego około 5 kilometrów stanowią trasy najtrudniejsze – przeznaczone dla tych, którzy jazdę na nartach czy snowboardzie opanowali do perfekcji.

Nie oznacza to jednak, że w Mölltaler Gletscher nie ma miejsca dla osób dopiero co rozpoczynających naukę jazdy na nartach. Również i oni znajdą tam coś dla siebie. 4 łatwe trasy zjazdowe, a także szkółka narciarska powinny w zupełności wystarczyć w zdobywaniu doświadczenia.

Na terenie ośrodka działa łącznie 8 wyciągów.

Ośrodek przygotował również inne atrakcje dla tych, którzy poza tradycyjnymi zjazdami ze stoków chcą czegoś więcej. A są to:

  • trasa biegowa o dł. 2,5 km, gdzie panują idealne warunki do organizowania obozów treningowych, biegów narciarskich oraz biatlonu,
  • kilkukilometrowa trasa zjazdowa off piste,
  • tory saneczkowe,
  • jazda na łyżwach,
  • curling,
  • kulig z zaprzęgiem konnym.

Kolej linowa i piękne widoki

Do dodatkowych atrakcji możemy zaliczyć również sam dojazd do Möltaler Gletscher. A to dlatego, że aby dostać się do ośrodka, musimy najpierw dojechać do niewielkiej osady o nazwie Innerfragant. Następnie zaś czeka nas podróż najdłuższą podziemną kolejką na świecie – Möltaler Gletscher Express. Po osiągnięciu wysokośćci 2200 m n.p.m dotrzemy do stacji pośredniej oraz centrum szkółki narciarskiej. 6-osobowa kolejka Eisseebahn zawiezie nas prosto do górnej stacji, gdzie czeka na nas piękny „szklany pałac” – restauracja widokowa, z której możemy podziwiać wspaniały krajobraz gór Wysokie Taury.

Autor: Krystian Kuś

Więcej o nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher

Galerie z Mölltaler Gletscher