Bad Kleinkirchheim

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
24
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
13
7
4
Trasy - długość:
103 km
Trasy:
18
77
8

Mapa tras w Bad Kleinkirchheim

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Bad Kleinkirchheim ZIMA 2019/2020r.6251189126233175117
 

Opis ośrodka

Wspaniałe trasy, duża ilość atrakcji, a także bardzo bogata baza noclegowa. Wszystko to sprawia, że Bad Kleinkirchheim uznawany jest za jedną z najsłynniejszych miejscowości w bogatej we wspaniałe krajobrazy Karyntii.Na terenie regionu Bad Kleinkirchheim znajdują się dwa ośrodki narciarskie: Bad Kleinkirchheim oraz St. Oswald. Ośrodki połączone są ze sobą znakomitym systemem wyciągów.

Bad Kleinkirchheim, przez wielu nazywany klejnotem południowej Austrii, jest idealnym miejscem zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych średniozaawansowanych.

W Bad Kleinkirchheim odnajdziemy łącznie setkę kilometrów tras zjazdowych, z czego zdecydowaną większość stanowią trasy czerwone (około 80 km). Dzięki dużej ilości urządzeń naśnieżających możemy mieć pewność, że w okresie zimowym śniegu na trasach będziemy mieć pod dostatkiem. Naśnieżane jest bowiem 97% powierzchni stoków.

Warto tutaj również wspomnieć o zawodowej trasie zjazdowej im. Franza Klammera, na której odbywają się zawody Pucharu Świata. Obiekt ten, o długości 4200 m i różnicy poziomów 920 m, bez problemu zaspokoi nawet najbardziej wymagających narciarzy.

Kolejną ważną atrakcją, z jaką się spotkamy w Bad Kleinkirchheim, jest kompleks basenów geotermalnych, które idealnie nadają się na kąpiele po całym dniu jeżdżenia na nartach. Temperatura wody w basenach potrafi sięgnąć aż 33°C.

W ośrodku narciarskim Bad Kleinkircheim odnajdziemy również i inne atrakcje, a są to:

  • oświetlone tory saneczkowe,
  • lodowisko,
  • Curling,
  • kulig z zaprzęgiem konnym,
  • 60 km zimowych tras wędrownych, w tym 10 km wysokogórskich.

Autor: Krystian Kuś

Galerie z Bad Kleinkirchheim