# x
Skip to main content

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn. Raj w sercu Karkonoszy, najwyższego czeskiego pasma górskiego. Cel tysięcy narciarzy i snowboardzistów. Miasteczko górskie pełne atrakcji. Centrum sportów zimowych.

Szpindlerowy Młyn to najpopularniejszy ośrodek turystyczny i narciarski w Karkonoszach. Leży na wysokości 575 - 1555 m n.p.m., a mieszka tu na stałe około 1100 osób. Historia tego miejsca sięga jeszcze XVI wieku. Obecnie jest celem tysięcy narciarzy i snowboardzistów nie tylko z Czech, ale także innych krajów Europy.

 • 27 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności  
 • 6 kolejek krzesełkowych, 11 wyciągów  
 • system zakupu skipassów w sklepie internetowym GOPASS.cz   
 • prawie 100 km tras biegowych  
 • snowparki - Hromovka i Horní Mísečky  
 • Audi Race Track – pomiar czasu na trasie slalomu giganta dla wszystkich chętnych  
 • duży wybór dodatkowych atrakcji i wrażeń dla całej rodziny   
 • szkoły narciarskie i snowboardowe  
 • różnorodny program i międzynarodowe imprezy sportowe
 • bogata oferta aprés ski i życie
 • nocne  wyśmienite bary i restauracje

Miejscowy ośrodek narciarski w ostatnich latach znacznie się zmienił. Oprócz inwestycji w infrastrukturę narciarską, jakość stoków, bezpieczeństwo i zaplecze, znacznie powiększyła się oferta dodatkowych atrakcji, wypełniających czas wolny. Ośrodek od lat wiedzie prym ze względu na największą liczbę tras zjazdowych w całych Czechach. Dzięki snowparkom nie będą się tu nudzić miłośnicy snowboardu i narciarstwa freestylowego.

Narciarzy z duchem rywalizacji zapraszamy na Audi Race Track i Fresh Track, dostępny jest też tor saneczkowy, lodowisko, Snow Camp, jazda na gokartach górskich i skuterach śnieżnych.

Osoby, które z różnych przyczyn nie są zainteresowane narciarstwem, także znajdą tutaj coś dla siebie: Wieczór Wrażeń, Piknik Rolba, Snow Show, jazda ratrakiem i wiele innych atrakcji. Szpindlerowy Młyn jest także mekką karkonoskich zabaw aprés-ski oraz centrum wydarzeń sportowych.

Przez cały sezon, zwłaszcza w kompleksie Svatý Petr, odbywają się różne imprezy o charakterze międzynarodowym. 

Polecamy hotele i apartamenty w Szpindlerowym Młynie

Stacje narciarskie w Szpindlerowym Młynie

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn oferuje gościom dwa wielkie kompleksy narciarskie Svatý Petr i Medwedin + mniejsze Horní Mísečky, Labská i Hromovka. W sumie narciarze mają do dyspozycji 27 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności i 91,5 km tras biegowych.

Svatý Petr to najpopularniejszy kompleks narciarski, który jest świadkiem wielu czeskich imprez sportowych i praktycznie przez cały czas coś tu się dzieje. Spośród dostępnych tras każdy wybierze coś dla siebie. Od długich, szerokich, oznaczonych na niebiesko i odpowiednich dla poczatkujących, po czarną FIS World Cup, popularną wśród doświadczonych narciarzy. Właśnie na tej trasie w dniach 8 i 9 marca 2019 odbędą się najbliższe zawody pucharu świata Audi FIS Ski World Cup. 

Hromovka to miejsce, w którym po zmroku odbywa się wieczorne szusowanie po najlepiej oświetlonej trasie zjazdowej w Czechach o długości 1570m. Hromovka to popularny kompleks także w ciągu dnia dzięki wygodnemu parkingowi w pobliżu wyciągu oraz dobrze wyposażonej wypożyczalni i sklepowi Spindl Motion. 

Medwedin to najwyższy szczyt narciarski. Łączy wszystkie rodzaje tras zjazdowych i jest odpowiedni dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy. W sezonie zimowym 2017/2018 szczyt Medwedin został połączony ze stokiem Horní Mísečky wyciągiem krzesełkowym, by w ten sposób poszerzyć ofertę narciarską.  Horní Mísečky Mała stacja narciarska na zboczu Medwedina to idealny wybór dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Znajduje się tu także wielki i nowoczesny snowpark z bogatą ofertą różnych skoczni, poręczy i przeszkód. Tu rozpoczynają się i kończą różne trasy i pętle do biegówek, dlatego ściąga tu wielu miłośników narciarstwa biegowego. 

Labská Stacja narciarska usytuowana na uboczu pozostałych kompleksów Szpindlerowego Młyna. Wyróżnia się wyjątkową atmosferą, którą przede wszystkim podkreśla trasa wijąca się pomiędzy chatami górskimi. Szusowanie na Labskej jest spokojne i ma raczej kameralny charakter. Nigdy też nie ma kolejek do wyciągów. 

Mapa tras narciarskich w Szpindlerowym Młynie

Mapa tras narciarskich w Szpindlerowym Młynie
Mapa tras narciarskich w Szpindlerowym Młynie

GOPASS system pełen korzyści

Jedną z cech charakterystycznych ośrodka jest program lojalnościowy GOPASS, który przywędrował tu ze słowackich Tatr, gdzie ma już ponad 1 mln członków i bardzo dobrze się sprawdza. W Szpindlerowym Młynie działa już czwarty rok i posiada ponad 110 tys. zarejestrowanych członków, a ich ilość ciągle rośnie. Nie ma się czemu dziwić, z chipową kartą lojalnościową narciarze zyskują wiele przywilejów. Tym największym jest to, że mogą kupować skipassy w sklepie internetowym na www.gopass.cz, nie wychodząc z domu i to w bardziej korzystnych cenach niż w kasie.

Na sezon zimowy 2018/2019 posiadacze karty GOPASS mogli kupić skipassy na cały sezon za jedynie 4.990,- CZK. Tzw. Sprytna Sezonówka, podobnie jak w latach ubiegłych, była najtańszym rozwiązaniem w historii ośrodka. Członkowie programu kupują też taniej w restauracjach i barach aprés-ski, otrzymują niższe ceny w wypożyczalniach i sklepach, zdobywają różne nagrody, mogą też śledzić online przejechane na nartach kilometry i porównywać swoje wyniki z innymi narciarzami w ramach „Ski Challenge“.

Tegoroczny sezon zimowy zostanie dosłownie postawiony na głowie, zwłaszcza w kwestii sprzedaży skipassów. W miejsce dotychczasowych kas ośrodka powstaną nowe „centra dla klientów“, tzw. GOPASS Points, uzupełnione o zautomatyzowane miejsca sprzedaży, które klienci rozpoznają dzięki oznakowaniu GOPASS Tickets. W tych miejscach za pomocą ekranu dotykowego będzie można wybrać i kupić bezgotówkowo swój skipass. Dzięki temu posunięciu ośrodek narciarski wejdzie w nową erę sprzedaży skipassów.

Nowe poziomy cenowe

 • OFFLINE w kasie 
 • ONLINE przedsprzedaż 0-2 dni wcześniej + kasy samoobsługowe
 • ONLINE przedsprzedaż 3 i więcej dni wcześniej

Duży nacisk zostanie teraz położony na zakup skipassu online, jeszcze przed wybraniem się na narty. Po co narciarz miałby czekać w kolejce po skipass, skoro może kupić go wygodnie, nie wstając z fotela? GOPASS Tickets umożliwi zakupy online także tym, którzy będą chcieli kupić skipass na miejscu i zdecydować o wypadzie na narty np. w oparciu o aktualne prognozy pogodowe.

Jednocześnie obowiązuje zasada, że przy zakupie skipassu online lub w GOPASS Tickets klient zapłaci niższą cenę niż w tradycyjnej kasie. W związku z tym nasi goście będą kupować skipassy szybko, tanio i wygodnie.

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn (foto: Skiareal Spindleruv Mlyn)

Dodaj komentarz