Skip to main content

Nadeszła rewolucja - LIFALOFT ™ w kolekcji jesień/zima 2018 od Helly Hansen

Autor: |
Helly Hansen LIFALOFT ™ (źródło: materiały prasowe)
Helly Hansen LIFALOFT ™ (źródło: materiały prasowe)

Projektanci Helly Hansen dokonali niemożliwego, udoskonalając już i tak najwyższej jakości kurtki wewnętrzne. Stworzyli lżejszy, cieńszy midlayer, który jeszcze lepiej chroni przed zimnem.

Najnowocześniejsza izolacja LIFALOFT™ zastosowana w kolekcji na sezon jesień/zima 2018 to przełom w odzieży technicznej. Pomysł izolacji LIFALOFT™ powstał dzięki współpracy Helly Hansen z narciarską reprezentacją Szwecji. Główną ideą było stworzenie produktu, który da więcej za mniej, a więc zapewni komfort i ciepło w każdych warunkach, a przy tym będzie lekki i praktyczny w podróży. Więcej ciepła a mniej ciężaru. LIFALOFT spełnił tę obietnicę - rozwiązanie znaleziono w specjalistycznych włóknach Lifa®. Najnowocześniejszy midlayer norweskiej marki zapewnia więcej ciepła, pomimo, że waży o 20% mniej niż standardowy produkt. W kurtce wykorzystany jest unikalne połączenie – 75 % włókien Lifa i 25% innych włókien syntetycznych. Uzyskany materiał jest mniej zbity i lżejszy o 20% od standardowego wypełnienia z poliestru.

<content>43787</content>

A jak to działa? Unikalna konstrukcja jest zbiorem mikro komór powietrznych, które pozwalają zgromadzić w sobie więcej ciepła i zapewnić nam lepszą izolację. Struktura jest super wytrzymała i elastyczna.

Kurtkę Lifaloft przetestował już Rafał Król – w jednej ze swoich ekstremalnych wypraw i oto jak wypadły testy - ”Genialność Lifaloft™ polega na tym, że jest to kurtka wszechstronna i uniwersalna. Można pokusić się o stwierdzenie że działa jak termostat, czyli chłodzi gdy jest za gorąco i grzeje gdy jest zbyt zimno. Tę niezwykłą własność Lifaloft™ zauważyłem po raz pierwszy podczas ekspedycji w Andach. Na rozpalonej gorącem pustyni było ponad 35C, ale gdy zawiał lodowaty wiatr nagle robiło się -10C. O dziwo w kurtce Lifaloft™ było komfortowo. To taka ocieplina w której nie będzie nam za gorąco gdy wsiądziemy do pociągu czy autobusu, i nie będzie za zimno gdy z autobusu wyjdziemy na zewnątrz. Z kolei zimą wędrując na nartach i śpiąc na mrozie w temperaturze - 25C Lifaloft™ okazywał się wystarczająco ciepły podczas ruchu i bardzo przydatny podczas spania w śpiworze. Cała kurtka nie jest gruba, bo ma około 0,5 cm grubości. Idealnie zmieści się pod kurtkę membranową.Warto dodać, że sama struktura ociepliny jest trwała a odzież zachowuje swoją grubość i termikę nawet po wielu praniach (Rafał Król – expeditions.pl)

Ciąg dalszy pod galerią
Helly Hansen LIFALOFT ™ (źródło: materiały prasowe) Helly Hansen LIFALOFT ™ (źródło: materiały prasowe)

Helly Hansen LIFALOFT ™ - galeria


    Narty i koncerty z… Sprawdź zanim zaplanujesz…