# x
Skip to main content

Gdzie warto jechać na narty? Jak sfinansować zakup?

Autor: |
(foto: mat. prasowe)

Jesteś miłośnikiem białego szaleństwa i już teraz przymierzasz się do wyjazdu? Taka wycieczka – szczególnie do Włoch, Francji czy Austrii może sporo kosztować. Poznaj więc sposoby, dzięki którym nie tylko sfinansujesz zakup sprzętu, ale i pokryjesz koszty pobytu.
Jak pokazują badania przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, nawet 1/3 Polaków potrafi jeździć na nartach. Dla tych osób wyjazdy na ośnieżone stoki stały się już coroczną tradycją.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, nawet 1/3 Polaków potrafi jeździć na nartach. Dla tych osób wyjazdy na ośnieżone stoki stały się już coroczną tradycją.

Gdzie na narty?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy ma własne upodobania oraz… budżet. Nie da się jednak ukryć, że Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na Słowację. Swoich miłośników mają też ośrodki narciarskie w Austrii czy we Włoszech.

Spore grono narciarzy pozostaje wierna polskim regionom – ośrodki w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Murzasichle itp. cały czas są oblegane.

Jak sfinansować zakup sprzętu i wypad na narty?

Narciarstwo jest dość drogim hobby – szczególnie, jeśli ktoś nie lubi wypożyczać sprzętu. Za dobrej jakości zestaw narciarski trzeba zapłacić co najmniej kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze wydatki związane z wykupieniem miejsca noclegowego, karnety na wyciągi itp.

Wypad na narty w szczycie sezonu stanowi ogromny wydatek. Chociaż można się do tego przygotować, wiele osób nie odkłada środków na ten cel. Jak zatem można sfinansować tak duże wydatki?

Kredyty gotówkowe

To bardzo popularne rozwiązanie, co potwierdza niejeden kredyt gotówkowy na finanse.rankomat.pl. Tego rodzaju produkty finansowe często dostępne są na atrakcyjnych warunkach finansowych, dlatego warto porównać dostępne oferty.

Banki starają się przyciągnąć do siebie klientów, dlatego proponują m.in. kredyty gotówkowe bez prowizji, z RRO wynoszącym 0% itp. Dzięki temu można zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Wybierając kredyt gotówkowy, warto skorzystać z porównywarki internetowej dostępnej pod adresem https://finanse.rankomat.pl/. Porównując dostępne oferty, weź pod uwagę między innymi:

  • wysokość miesięcznych rat,

  • wartość RRSO,

  • całkowitą kwotę do spłaty,

  • wymóg wykupienia ubezpieczenia,

  • wymagane formalności,

  • skutki nieterminowej spłaty zobowiązania,

  • okres kredytowania.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowany kredyt wybierzesz. Dzięki temu zyskasz pewność, że wyjazd na narty nawet do najdroższego regionu nie będzie stanowił nadmiernego obciążenia domowych finansów.

Pamiętaj! Decyzja o kredycie powinna być dokładnie przemyślana. Podejmowanie jej pod wpływem chwili może sporo kosztować. Musisz mieć bowiem pewność, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie w terminie – niezależnie od sytuacji materialnej w przyszłości.Dodaj komentarz