#
Skip to main content

Szpindlerowy Młyn – kilka słów o czeskim ośrodku w sercu Karkonoszy.

Autor: |
Szpindlerowy Młyn Św. Piotr (foto: CzechTourism)
Szpindlerowy Młyn (foto: CzechTourism)
Szpindlerowy Młyn (foto: CzechTourism)
Szpindlerowy Młyn (foto: CzechTourism)
Szpindlerowy Młyn (foto: CzechTourism)

By wybrać się na udany wypoczynek niekoniecznie musimy przemierzyć tysiące kilometrów. Dziś zaproszenie do Opens external link in new windowSzpindlerowego Młynu, prawdziwego centrum rozrywki dla miłośników białego szaleństwa  .  Znajdziemy  tu pięć ośrodków narciarskich –Św. Piotr, najbardziej znany, ale także Medvědín, Hromovka, Labská i Horní Mísečky. Co oferują?

Najbardziej wymagający narciarze nie zawiodą się na Św. Piotrze. Regularnie jest gospodarzem wielu imprez narciarskich. Dwa wyciągi krzesełkowe doprowadzą na szczyt, gdzie odnajdziemy kilka tras o różnych stopniach trudności, wszystkie wyśmienicie przygotowane. Dla snowboardzistów dodatkowe atrakcje, takie jak snow park i U-ramp.

Medvědín to ośrodek idealny dla narciarzy lubiących spokojne, dobrze nasłonecznione stoki. Bardzo dobra czarna i czerwona trasa, zadowolą zaawansowanych narciarzy. Medvědín to także świetna baza wypadowa na jazdę  wzdłuż grani. Szusowanie do późnych godzin nocnych oferuje Hromovka, gdzie dotrzemy nową, bardzo wygodną 4 osobową kolejką. Ta sama kolejka zabierze nas również na trasy Św. Piotra.

Ośrodkiem stworzonym  z myślą o wakacyjnych wypadach całą rodziną jest Horní Mísečky. Tu do dyspozycji mamy trzy wyciągi, dobrze ubite trasy, a także snow park dla snowboardzistów. Mówi się też, że Horní Mísečky to mekka dla fanów narciarstwa biegowego. Trudno się z tym nie zgodzić – 85 km dobrze przygotowanych tras, z zachwycającym widokiem na Karkonosze, zmiękczy  serce każdego sceptyka.

<content>19112</content>

Szpindlerowy Młyn, poza wspaniale spędzonym czasem na stokach, proponuje wiele innych atrakcji. Opens external link in new windowHotel Praga to egzotyczne masaże, leczenie torfem lub kąpiele ziołowe. Adrenaliny dostarczy 4 km tor saneczkowy, a do tego kryte baseny, centrum fitnessu, squash i kręgle, paralotniarstwo, dyskoteki. W takim zestawie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nieopodal także inne wyremontowane  ośrodki narciarskie jak Rokytnice nad Jizerou i Pec pod Śnieżką.

Szpindlerowy Młyn w liczbach:

  • 25 km świetnie przygotowanych tras
  • 3 snow parki
  • u-ramp
  • 5 wyciągów krzesełkowych
  • 12 wyciągów orczykowych
  • 2 parki dla dzieci
  • 85 km tras biegowych