Posezonowa obniżka cen na ostrzałki i smary Kunzmann

Zillertal to jedna z najlepszych destynacji narciarskich w sercu Tyrolu. 515 perfekcyjnie przygotowanych kilometrów stoków to pewność bajecznych zjazdów dla wszystkich narciarzy, bez względu na upodobania i kondycję fizyczną. Oferta obejmuje zarówno szerokie stoki o przyjemnym nachyleniu, nadające się idealnie do jazdy na nartach karvingowych, jak i wymagające trasy, stanowiące wyzwanie nawet dla najlepszych narciarzy

Ty także pokaż swoje szczęście, używając hashtagu #zillertal!

W Zillertal znaleźć można także rozległe tereny dla dzieci przy stacjach dolnych wyciągów. Karnet Zillertaler Superskipass to uniwersalny bilet, dający dostęp do 179 wyciągów i kolejek. Rozległe ośrodki narciarskie oraz mnogość możliwości to duże zalety Zillertal.

Niewątpliwym plusem jest także położenie ośrodków wysoko w górach. Lokalizacja na wysokości od ok. 2000 do 3250 metrów nad poziomem morza to gwarancja najlepszych warunków śnieżnych i idealnych dni na stoku przez cały sezon zimowy dla rodzin, początkujących, doświadczonych sportowców oraz narciarzy rekreacyjnych. A to jeszcze nie wszystko: Duże funparki, permanentne trasy do jazdy szybkiej i trasy wyścigowe, łatwo dostępne poprzez wyciągi obszary do jazdy w stylu freeride oraz narciarskie przedszkola, a także liczne gospody górskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Noclegi w Dolinie Zillertal

Hotele i pensjonaty dbają ze szczególną uwagą o najwyższy komfort gości. Obszerna oferta i szacunek dla regionalnych tradycji jest typowy dla hoteli, które często prowadzone są przez właścicieli i niejednokrotnie są przedsiębiorstwami rodzinnymi. Miejscowości w Zillertal rozwijały się w sposób organiczny przez setki lat, a w ciągu ostatnich dziesięcioleci zostały dostosowane do nowoczesnych standardów, spełniających oczekiwania gości i mieszkańców. Znający to miejsce goście od lat mówią, że dzięki niepowtarzalnej mieszance przyjemności, natury i wygody podczas urlopu czują się tu jak w domu.

Perfekcyjny dzień na nartach

Bez zbędnego dźwigania narciarze mogą dojść bez stresu i bezpiecznie w wygodnych butach do wyciągu. Także depozyty na narty w nowo wybudowanych stacjach dolnych 10-osobowej kolejki Spieljochbahn oraz Finkenberger Almbahn gwarantują przyjemny początek dnia na nartach. Wygodne szafki z pozostawionym tam sprzętem dają się w praktyczny sposób otworzyć za pomocą karnetu Zillertaler Superskipass. Tam można bezpośrednio wsiąść do wagonika – z ciepłymi stopami, gdyż zdeponowane buty narciarskie są przez noc podgrzewane.

Doskonałe warunki w Penken (foto: Ziilertal Tourism / S. Hausberger)
Doskonałe warunki w Penken (foto: Ziilertal Tourism / S. Hausberger)
Penken (foto: Ziilertal Tourism / T. Straub)
Penken (foto: Ziilertal Tourism / T. Straub)
Stok dla dzieci Sommerberg (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)
Stok dla dzieci Sommerberg (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)
Doskonałe warunki w Penken (foto: Ziilertal Tourism / S. Hausberger)
Doskonałe warunki w Penken (foto: Ziilertal Tourism / S. Hausberger)

Po wyjściu z wagonika pozostaje już tylko zarzucenie nart na ramię. Śnieg błyszczy w blasku słońca. Biały puch pod butami narciarskimi przyjemnie trzeszczy za każdym krokiem. Dookoła rozpościera się zachwycający widok na zdającą się nie mieć końca zimową krainę. Teraz wystarczy już tylko założyć narty. Ruszamy. Na narciarzy i snowboardzistów czeka na ponad 500 kilometrach stoków czysta przyjemność z jazdy. Na wyznaczonych odcinkach tzw. funruns można jeździć po muldach, ostrych zakrętach i przez tunele. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni sportowcy mogą tu, bez dodatkowych opłat, zaprezentować swoje umiejętności. Na uzależnionych od adrenaliny fanów białego szaleństwa czeka ponadto siedem snowparków i liczne tereny do jazdy w stylu freeride, do których łatwo dotrzeć.

Na całym terenie ośrodka narciarskiego działa około 80 gospód narciarskich, stanowiących perfekcyjne miejsce na regenerację sił po sportowych wyczynach na stokach – idealne zarówno w przerwie, jak i na koniec dnia na nartach. Przyjaciele chętnie spędzają wspólnie czas przy kuflu zimnego piwa Zillertaler. Wznosząc tradycyjne toasty z Tyrolu „Prost i na zdrowie”.

Apres ski w Schneekar Huette (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)
Apres ski w Schneekar Huette (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)
Apres ski w Schneekar Huette (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)
Apres ski w Schneekar Huette (foto: Zillertal Tourismus / T. Straub)

Być w gościnie u przyjaciół

Gościom pragnącym wieczorem raczej odpocząć z pewnością do gustu przypadnie przyjemna zimowa wędrówka z dala od codziennego gwaru, dająca nowe siły na kolejny dzień na stoku. Ukojeniem dla duszy może być także wieczorna wizyta w saunie. Po powrocie do hotelu lub pensjonatu na gości czekają już gospodarze, którzy w typowy dla Tyrolu sposób serdecznie witają urlopowiczów: W Zillertal jest się zwyczajnie w gościnie u przyjaciół.

Na sankach w Grieralm (foto: Zillertal Tourismus / J. Rotter)
Na sankach w Grieralm (foto: Zillertal Tourismus / J. Rotter)
Zimowe spacery w Finkau (foto: Zillertal Tourismus / J. Rotter)
Zimowe spacery w Finkau (foto: Zillertal Tourismus / J. Rotter)

Sztuka kulinarna

Urlop w Zillertal to nie koniecznie tylko najlepsze zjazdy po stokach. Wielokrotnie nagradzane hotele i restauracje bez wątpienia są również niezbędnym elementem każdego udanego urlopu, gdyż kulinarne pyszności z regionalnych, naturalnych produktów dają siłę na kolejne dni na nartach. Na karcie dań znajdują się zarówno regionalne specjały z Zillertal, jak i nowe kreacje nowoczesnej, lekkostrawnej kuchni.

Gastronomowie w Zillertal, zarówno podający kuchnię międzynarodową jak i wysokiej jakości dania z Tyrolu, kładą duży nacisk na świeże produkty i ich pochodzenie, wykorzystując do gotowania przede wszystkim sezonowe składniki. W górach i w dolinach – gościnność jest na samym szczycie listy priorytetów.

Mieszkańcy doliny Zillertal wiedzą albowiem, że: wyśmienite jedzenie i wyborne trunki pozostawiają trwałe wrażenia, gdyż wywołują emocje i zaskakują. Gospodarze podając autentyczne kreacje zapewniają gościom ucztę zmysłów, opowiadając jednocześnie o kulturze i tradycji. Dlatego każdy gość powracający z Zillertal jest bogatszy o trwałe wspomnienia – wspomnienia o przepięknej górskiej krainie, ale także o serdecznych ludziach i cudownej uczcie zmysłów.

Koniecznie warto wypróbować:

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje! W ramach oferty Early Morning Skiing można zacząć szusować już o godz. 06:55 w blasku wschodzącego słońca, śmigając po dziewiczych stokach. Dlaczego nie wynająć stoku? Grupy mogą cieszyć się wtedy przez jedną godzinę prywatnym stokiem tylko dla siebie. Jest to idealna okazja na wypróbowanie bez przeszkód wraz z najlepszymi przyjaciółmi swoich granic – na świeżo przygotowanych i przyczepnych stokach. Po ekskluzywnej przyjemności z jazdy na fanów białego szaleństwa czeka pożywne śniadanie z regionalnymi, naturalnymi produktami, dającymi siłę na kolejne godziny na nartach.

Early morning skiing

Early morning skiing

Zimowy program z dala od stoków:

  • 400 kilometrów przepięknych tras do wędrówek zimowych
  • 14 torów saneczkarskich o łącznej długości 43 kilometrów
  • 10 kulinarnych podmiotów z pokazowymi liniami produkcyjnymi, gdzie na żywo można obserwować proces wytwarzania produktów
  • 9 naturalnych i sztucznych lodowisk z 6 torami do tradycyjnego austriackiego curlingu

Sanki w Dolinie Zillertal

Sanki w Dolinie Zillertal

Dodaj komentarz