Miłośnicy nieskażonej przyrody i pięknych widoków koniecznie muszą odwiedzić alpejską krainę w Dolomitach. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To region, do którego ludzie są niezwykle przywiązani i można to odczuć na każdym kroku. Miłośnicy białego szaleństwa na pewno poczują się tutaj wyjątkowo.

Region „Tre Cime/3 Zinnen Dolomity” zlokalizowany jest na wschodzie Południowego Tyrolu. Krajobraz jest ukształtowany przez łąki i lasy oraz biały dolomit. Trzy szczyty to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów alpejskiego krajobrazu. Odwiedzający mają tutaj do dyspozycji zróżnicowane trasy zjazdowe i biegowe, wspaniałe panoramiczne widoki czy też wędrówki na rakietach śnieżnych.

Tre Cime/3 Zinnen Dolomity

www.dreizinnen.com

Tel: +39 0474 710355

info@dreizinnen.com

Góry Monte Elmo, Croda Rossa, Orto del Toro, Baranci i region narciarski Val Comelico oferują ponad 100 km niesamowitych stoków narciarskich, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (niezależnie od posiadanych umiejętności). Warto pamiętać, że Monte Elmo i Croda Rossa są połączone kolejkami. Czarne trasy to mniej więcej 11,7 km (w tym Holzriese z najbardziej stromą trasą we Włoszech), czerwone trasy to ok. 43 km, a niebieskie trasy to ok. 38 km.

Specjalne atrakcje dla najmłodszych narciarzy

W tym miejscu odnajdą się również rodziny z dziećmi, np. w Waldheim, w Sesto czy w ośrodku Braies.

Ponadto na górze Baranci znajduje się duży park zabaw oraz tor saneczkowy dla najmłodszych, a w Croda Rossa można spotkać renifery albo pozjeżdżać na torze saneczkowym.

Na stokach 3 Zinnen (foto: Tre Cime Dolomity)
Na stokach 3 Zinnen (foto: Tre Cime Dolomity)
Drei Zinnen - tu można spotkać renifery (foto: Tre Cime Dolomity)
Drei Zinnen - tu można spotkać renifery (foto: Tre Cime Dolomity)
Raj dla dzieci w Tre Cime/3 Zinnen Dolomity (foto: Tre Cime Dolomity)
Raj dla dzieci w Tre Cime/3 Zinnen Dolomity (foto: Tre Cime Dolomity)

Narciarstwo biegowe

To jeden z najważniejszych ośrodków zimowych jeżeli chodzi o narciarstwo biegowe. To ponad 200 km doskonałych i połączonych ze sobą tras o różnym stopniu trudności.

Tre Cime Dolomity gwarantuje śnieg, a tor biegowy „Nordic Arena” w Dobbiaco oferuje trasy biegowe FIS (to tutaj spotyka się elita narciarstwa biegowego). Ciekawą atrakcją jest trasa na dużej wysokości Prato Piazza.

Co roku odbywają się tutaj wyścigi Ski-Marathon Val Pusteria i Public Cross Country Dobbiaco – Cortina, a od 2003 roku narciarze biegowi rywalizują w Tour de Ski.

„Giro delle Cime”

Warto skorzystać z tej opcji i udać się na jednodniową wycieczkę na nartach po najpiękniejszych zakątkach Dolomitów. Pokonasz 34 km oraz 5600 m różnicy wysokości, poznasz uroki tego niezwykłego miejsca, a niektóre odcinki pokonasz specjalnym skibusem (rozkład jazdy skibusa SALTO).

„Giro delle Cime”

„Dolomiti Superski”

Ośrodek narciarski Tre Cime Dolomity oraz Plan de Corones są członkami Dolomiti Superski, czyli największej europejskiej sieci narciarskiej. Ciekawostką jest to, że karnet obowiązuje na 12 terenach narciarskich i 1200 km tras w Dolomitach!

Świąteczny teren narciarski

Od 2 grudnia 2017 do 7 stycznia 2018 będzie to jedyny teren narciarski na świecie, który przybierze świąteczną atmosferę. Będzie muzyka, jedzenie, migające światełka. Wielu znamienitych szefów kuchni będzie prezentować swoje dania w pobliskich chatach. Będzie można spróbować oryginalnych świątecznych dań, ale także wyruszyć na poszukiwania ogromnego wieńca adwentowego, który będzie ukryty w jednej z rustykalnych chat.

Sesto i San Candido – kultowe miejsca w Dolomitach

Sesto - niewielka wioska z bogatą historię. Wioska jest otoczona szczytami Dolomitów Sextenerskich. Bardzo dobrze odnajdą się tutaj zarówno wszyscy miłośnicy relaksu czy przyrody, a także wielbiciele przygód oraz urozmaiconych tras zjazdowych. To miejsce oferuje również bogatą ofertę noclegową (od hoteli do górskich schronisk).

Drugim kultowym miejscem jest małe miasteczko San Candido, które mieści się u stóp góry Haunold. Z centrum miasteczka można wjechać na górę (1500 m n.p.m.) czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest także: 5 wyciągów, 23 km tras zjazdowych (4 czerwone, 4 niebieskie i 1 czarna) tor saneczkowy oraz kilka schronisk.

Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz