Jasna Tatry Niskie - nowości sezonu 2010-2011

Kategoria: Newsy z Słowacji
Data publikacji: 15.10.2010
Jasna Tatry Niskie
Jasna Tatry Niskie
Jasna Tatry Niskie

Jasna Tatry Niskie jako największa arena narciarska posiadająca doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na Słowacji oferuje na północnych i południowych stokach Chopku nieskończenie wiele możliwości wyżycia, zabawy i aktywnego wypoczynku na 36 km tras zjazdowych. Zdolność przewozowa kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 25 000 osób na godzinę. Nowoczesny system naśnieżający na ponad 17 km długości gwarantuje śnieg minimalnie przez 5 miesięcy w roku. Miłośnicy dzikiej jazdy wyszaleją się w strefach freerideowych, oraz w świetnym snow parku na Otupnym. Wieczorem można w Jasnej szusować na kilku oświetlonych trasach.

Nowości tegorocznej ZIMY w ośrodku
Największymi atrakcjami tegorocznej zimy są nowa kolejka linowa, powiększenie oferty o kolejne sztucznie naśnieżane trasy, nowa restauracja dla najmłodszych oraz nocna zabawa w ośrodku.

Zdolność przewozowa nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej wynosić będzie 2400 os./godz., długość 1288 m, przewyższenie 341 m, prędkość 5m/s, a czas jazdy wynosić będzie 4,7min. Po raz kolejny będzie to nowy model kolejki od jednego z najlepszych producentów kolejek firmy Doppelmayr. Dzięki wybudowaniu pierwszego odcinka Záhradky – Priehyba ośrodek zacznie spełniać marzenia wielu narciarzy dotyczące połączenia północnej strony Chopku z południową. W związku z tym, że kolejka wybudowana będzie w pasmie lasu, uzależnienie od warunków pogodowych będzie mniejsze, a wykorzystanie systemu RPD umożliwi transport nawet w wietrzne dni. Dzięki większej zdolności przewozowej definitywnie znikną długie kolejki narciarzy czekających na wyciąg.

Nowa kolej krzesełkowa będzie w 2/3 z zatrzaskowymi pomarańczowymi bańkami (osłonami), a w 1/3 bez baniek, ale z ciężarkami, które zwiększą jej stabilność w wietrzne dni.

Ośrodek Jasna Tatry Niskie jest atrakcyjny dzięki kilometrom tras narciarskich, oraz możliwościom szusowania po wszystkich rodzajach tras, od niebieskich – łatwych tras zjazdowych, aż po trudne – czarne trasy zjazdowe, lub strefy freerideowe. Trasa zjazdowa "Turystyczna" popularna jest zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Dzięki kolejnym inwestycjom w system naśnieżający od tej zimy naśnieżana będzie także ta trasa.
Ośrodek wzbogaci się o 2400 m naśnieżanych tras, dzięki czemu łączna długość przekroczy 17 km sztucznie naśnieżanych tras narciarskich. Ośrodek wzmocni swoją pozycję jako kompleksowego ośrodka z wszystkimi rodzajami tras zjazdowych. Kolejna sztucznie naśnieżana niebieska trasa narciarska zwiększy udział tras łatwych w ośrodku – z tą trasą będzie to prawie 7,5 km niebieskich sztucznie naśnieżanych tras, co ucieszy zwłaszcza rodziny z dziećmi. Na północnej stronie Chopka ilość punktów naśnieżających wzrośnie do 246. Dzięki nowej pompie zwiększy się także ilość wytryskiwanej wody, przez co uda się utworzyć pokrywę śnieżną na stokach w krótszym czasie.

Restauracja dziecięca w ośrodku Otupné uzupełni ciekawą ofertę dla rodzin z dziećmi. Restauracja umieszczona będzie na stacji 8-osobowej kolejki gondolowej Grand Jet na Brhliskach, która w zeszłym roku była największą atrakcją ośrodka dzięki pomarańczowym kabinom.

Najmłodszych narciarzy z pewnością ucieszy poszerzenie Maxiland na Bielej Púti. Ten największy zimowy park dziecięcy na Słowacji o powierzchni 4 000 m2 z wygodnym ruchomym pasem do przemieszczania się jest idealnym miejscem na zdobywanie pierwszych doświadczeń w jeździe na nartach, czy snowboardzie. W Maxilandzie znajdziecie program animacyjny z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem jeżdżącym na nartach, a świetną zabawę gwarantuje też tzw. Maxiland dance. Rodzice mogą powierzyć swoje dzieci w ręce doświadczonych nauczycieli narciarstwa, i sami cieszyć się jazdą na profesjonalnie pokrytych stokach, albo w kompleksowym centrum usług na Bielej Púti odwiedzić sklep sportowy, wypożyczalnię nart, centrum informacji, lub posiedzieć sobie w barze Apreski, lub obserwować swoje dziecko z tarasu nowej restauracji Happy END. Happy END będzie w ciągu dnia otwarta jako restauracja z tarasem bezpośrednio przy stoku narciarskim, tuż przy wejściu do ośrodka Biela púť. W godzinach wieczornych zmieni się w miejsce zabawy aprés ski z dyskoteką, dzięki czemu ośrodek stanie się bardziej atrakcyjny dla młodych osób, które szukają zabawy przy dobrej muzyce, drinkach i dobrej kuchni.

Ten, kto szuka wieczorem dobrej kuchni bezpośrednio na stoku, może skorzystać z atrakcyjnego wieczoru wrażeń (kulinarnych i nie tylko) połączonego z jazdą ratrakiem i kolacją w restauracji Von Roll na Lukovej na wysokości 1670 m n.p.m.

Jedną z usług gwarantujących zadowolenie klienta jest darmowy parking. Inteligentny system parkingowy poszerzy się się o nowy parking w ośrodku Lúčky, który pomieści kolejne 350 samochodów.
Koszt inwestycji przed nowym sezonem zimowym przekroczy 10 mln. EURO.

Region narciarski Słowacja ma już wspólny skipass – totalna zmiana
Tzw. SLOVAKIA SUPER SKIPAS – to sezonowy skipass ważny w ośrodkach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača, oraz w największym ośrodku narciarskim na Słowacji, w Jasnej w Tatrach Niskich. Ponad 85 km tras narciarskich to nie lada gratka dla miłośników białego szaleństwa. Przedsprzedaż tych karnetów narciarskich (10x, 15x w sezonie oraz skipass na cały sezon) zaczyna się 15.10.2010. Skipassy można nabyć za pośrednictwem sieci ticketingowych, przez Internet, lub w ośrodkach za bezkonkurencyjne ceny – już od 200,- EURO. Przedsprzedaż kończy się 23.12.2010. Więcej informacji na temat warunków i przedsprzedaży na stronie www.jasna.sk.

Ogólne informacje o pięciogwiazdkowym resorcie narciarskim Jasná Nízke Tatry


Najwięcej km tras narciarskich znajdziecie w Jasnej
Bezkonkurencyjną jazdę na nartach można zażyć na ponad 36 km perfekcyjnie przygotowanych trasach zjazdowych w ośrodkach Jasna Chopok północ & południe. Przy kilkudniowych skipassach oferujemy w sumie ponad 51 km tras, dzięki kolejnym kilometrom w ośrodkach w Tatrach Wysokich - Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec oraz Liptowska Ciepliczka. W przypadku sezonowych skipassów SLOVAKIA SUPER SKIPAS tworzy to już  w sumie ponad 85 km. Dzięki bezdotykowym skipassom wsiadanie do kolejek jest znacznie ułatwione i szybsze, ponieważ inteligentny system odczyta skipass bez wkładania go do urządzenia czytającego. Docenią to nie tylko rodziny z dziećmi, którym znacznie ułatwi to poruszanie się w ośrodku.

Wszystko w jednym miejscu
Szkoła i szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis nart z depotem zdecydowanie podnoszą jakość oferowanych usług. Narciarze chwalą sobie możliwość przechowania bagażu oraz nart i butów narciarskich, które mogą rano odebrać wysuszone i wydezynfekowane. Wypożyczalnie tuż przy stacjach kolejek oferują kompletne wyposażenie dla narciarzy i snowboardzistów, a także wysoką jakość i szeroką ofertę nart freeride i freestyle. Codziennie wszystkie podlegają serwisowi, a dodatkowo w ciągu dnia można je wymienić w zależności od nastroju - narty, snowboard, albo freeride. Grupa profesjonalnych instruktorów szkoły narciarskiej oferuje lekcje indywidualne, grupowe, lekcje dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, którzy chcą podnieść adrenalinę w strefach freeride. Serwis oferuje najnowocześniejszą technologię przygotowania nart i snowboardów - w pełni zautomatyzowana mechaniczna naprawa nart gwarantuje doskonałe przygotowanie nart ze strukturą odpowiadającą aktualnym warunkom śniegowym, bądź wymaganiom klienta.  Dla miłośników adrenaliny przez cały sezon zimowy otwarty jest snow park, z którego mogą dowoli korzystać snowboardziści, jak i narciarze (ośrodek Záhradky – Jelení grúň, Chopok północ).

Zabawa i dobre jedzenie na stokach

Bezpośrednio na stokach czekają na narciarzy i snowboardzistów 2 nowe restauracje z widokiem na panoramę Tatr, 1 restauracja z tarasem i nocną dyskoteką, 4 bary Apres ski z dobrą muzyką, 1 snack bar oraz von Roll - muzeum a lá carte restauracja na stoku z kominkiem. Zabawą na śniegu można się cieszyć korzystając z niezwykłych atrakcji (skifox, snowscoot), a także w trakcie emocjonującej jazdy na sankach.

Chopok Południe
Tereny narciarskie po południowej stronie Chopka są prawdziwą strefą freeride, ale przyciągają też zwykłych narciarzy. Dzięki inwestycjom w poszerzenie, przygotawanie oraz naśnieżenie nartostrad, ośrodek jest rajem dla każdego narciarza czy snowboardzisty. Większość narciarzy wykorzystuje możliwość szusowania po północnych i południowych stokach dzięki połączeniu obu ośrodków wyciągiem narciarskim.
Parkowanie i transport wahadłowy
Wszystkie parkingi w ośrodku Chopok Północ i Chopok Południe, którymi zarządza spółka Tatry mountain resorts, a.s. są bezpłatne (Północ - wejście do Doliny Demianowskiej – parking główny Pavčina Lehota, parking główny Lúčky, parking Záhradky, Biela Púť, parking pod hotelem Grand, Południe - Trangoška, Srdiečko), a większość z nich posiada inteligentny system parkingowy. Z parkingu Pavčina Lehota oraz Lúčky będzie kursować bezpłatny transport wahadłowy – dokładne informacje podane będą na stronie internetowej ośrodka.

Zakwaterowanie w korzystnych pakietach ze skipassami w całym regionie
Pod marką Jasná Nízke Tatry działają także hotele, większość z możliwością SKI IN i SKI OUT. Bardziej wymagających klientów zainteresują czterogwiazdkowe hotele Grand Jasná i Tri Studničky. Hotel Grand dzięki swojemu usytuowaniu przy nowej 8-osobowej kolejce gondolowej spełnia standardy komfortowego hotelu w ośrodku Otupné. W hotelu trwa obecnie remont, dzięki któremu już tej zimy będzie można skorzystać z zewnętrznego wellness centrum podziwiając przy tym widoki na okoliczną przyrodę. Hotel SKI Záhradky jest hotelem dwugwiazdkowym uwielbianym przez wielu narciarzy, ponieważ znajduje się w części ośrodka pod nazwą Záhradky przy popularnej 6-osobowej kolejce krzesełkowej. W pobliżu hotelu budowane są nowe, wysokiej klasy bungalowy tzw. górskie chalets. Przy wejściu do Doliny Demianowskiej stoi ekskluzywny hotel górski Tri studničky, który zainteresuje nie tylko oryginalnym wnętrzem, ale też doskonałą kuchnią. Po tegorocznym remoncie hotel wzbogacił się o wellness centrum oraz pomieszczenia konferencyjne.
Zakwaterowanie w okolicy możliwe jest też w innych obiektach różnych kategorii. Wyszukiwanie ułatwia system rezerwacyjny znajdujący się na stronie internetowej ośrodka, gdzie w prosty sposób po wpisaniu podstawowych kryterii można znaleźć zakwaterowanie według życzenia. Ośrodek jako partner regionalnego centralnego systemu rezerwacyjnego, pomaga w ten sposób klientom, którzy szukają na stronie ośrodka inny rodzaj zakwaterowania – od domków, przez pensjonaty, aż po kwatery prywatne. Oprócz tego w ofercie znajdują się atrakcyjne pakiety pobytów z dużymi zniżkami na zakwaterowanie ze skipassami, nawet do 30% korzystając z regionalnej karty rabatowej Liptov Region Card.

  • Jasná - raj dla narciarzy i snowboardzistów, ośrodek odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, freeriderów i rodzin z dziećmi
  • w ośrodku powstaje nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa Záhradky – Priehyba - to pierwszy krok do połączenia kolejką ośrodków Chopok Północ i Chopok Południe
  • najszersza oferta narciarska na Słowacji
  • wspólny sezonowy skipass ważny na 85 km tras narciarskich tzw. SLOVAKIA SUPER SKIPAS – Jasná, T.Lomnica, S.Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača
  • kilkudniowe skipassy w Jasnej z możliwością jazdy na nartach w Tatrach Wysokich – w Tatrzańskiej Łomnicy i Starym Smokowcu
  • największa zdolność przewozowa na Słowacji oraz wygodny bezdotykowy skipass system
  • kolejne kilometry sztucznie naśnieżanych tras - gwarancja śniegu dzięki 246 punktom naśnieżającym - w pełni zautomatyzowany system naśnieżający
  • pakiety pobytów ze skipassami w promocyjnych cenach także w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra
  • nowa restauracja dziecięca na stoku, program apres ski oraz życie nocne w Jasnej
  • nowy parking w ośrodku Lúčky – spełnia rygorystyczne kryteria w celu zapewnienia ochrony wód podziemnych i powierzchniowych

Komentarze na Facebooku:

2 Komentarze
#2 Alex/Ola dodał/a komentarz: 24.05.2011 13:09 Odpowiedz na ten komentarz email

Mieszkam w Norwegii więc co oczywiste... muszę spróbować tego stylu :biggrin: Może kiedyś wyjdzie xD :mrgreen:

 

Pozdrawiam ^^

#1 Piotr dodał/a komentarz: 15.01.2008 18:38 Odpowiedz na ten komentarz email

Mieszkam w Szwajcarii.Narty- rzecz wiadoma.Dzis obejrzalem film o technice Telemark i o ludziach ktorzy tak jezdza.No i zakochany.Juz tylko szukam miejsca gdzie kupie sprzet.

Pozdrawiam

Strona 1 z 1 1

Wasze komentarze:

Napisz komentarz* wymagane pola

X Portal Narty.pl wykorzystuje na tej stronie pliki cookies. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny. W urządzeniu, z którego aktualnie korzystasz można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Przeglądanie i korzystanie z naszej witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Forum i Komentarze - Zasady

Autor wpisów w działach Komentarze i Forum w serwisie www.narty.pl publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność.
Właściciel serwisu Narty.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Narty.pl.