Opis ośrodka

 

Špindlerův Mlýn

Lyžařská 281
543 51 Špindlerův Mlýn

+420 499 467 102/1O6
420 499 433 246


Pokaż na mapie

Informacje o ośrodku:

Ośrodek narciarski SKIAREÁL Špindlerův Mlýn jest najbardziej znaczącym ośrodkiem zimowym Republiki Czeskiej. Każdego roku jest współorganizatorem kilku ważnych imprez sportowych. W sezonie zimowym cały ośrodek, który składa się z kilku mniejszych części (Svatý Petr - Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky, wyciąg narciarski Davidovka i Labská oraz wyciągi Horal i Krakonoš) odwiedza około 700 tysięcy klientów. Do ośrodka narciarskiego SKIAREÁL Špindlerův Mlýn należą 4 kolejki linowe, 11 wyciągów narciarskich w Špindlerowie Mlýnie i Horních Mísečkách oraz 25 km tras zjazdowych, z których 85 % w razie niekorzystnych warunków pogodowych można naśnieżyć sztucznym śniegiem. Ski-pass zakupiony w jakiejkolwiek kasie można wykorzystać na wszystkich kolejkach i wyciągach (na wyciągach narciarskich w Horních Mísečkách, Davidovce, Labskej i Horalu można skorzystać z biletów regionalnych o niższej cenie). Ośrodek Svatý Petr jest najbardziej znanym centrum życia sportowego w Špindlerovym Młynie, gdzie corocznie odbywa się wiele przedsięwzięć o charakterze sportowym. W obecnym sezoni e odbywają się tu 3 różne zawody Pucharu Świata, Puchar Europy oraz ogromna ilość innych akcji o charakterze sportowym. Na terenie ośrodka, w sezonie zimowym, funkcjonują 3 kolej ki linowe i pięć wyciągów. Trasy zjazdowe, ze względu na swoją długość i różnice wzniesień należą do najlepszych w Republice Czeskiej. Dużą popularnością cieszy się również snowpa rk wraz z ośrodkiem U rampy. Na terenie całego Špindlerovego Młyna (4 kolejki linowe i 11 wyciągów) obowiązuje jednakowy bilet. Svatý Petr jest połączony z ośrodkiem Medvědin st ałą linią SKI-BUSU. Goście Špindlerovego Młyna znajdą tu dużą ilość restauracji, szkółek narciarskich i snowboardowych, możliwość spędzenia wolnego czasu wieczorem, baseny, bowling, tor bobslejowy i saneczkowy, dyskoteki oraz codzienną możliwość wieczornej jazdy na nartach po nowo wybudowanej w 2003 r. i dobrze oświetlonej trasie zjazdowej Hromovka. Ośrodek Medvědín, który połączony jest kolejką linową z ośrodkiem Horní Mísečky staje się coraz bardziej popularny wśród narciarzy, którzy lubią wesołą jazdę w promieniach słonecz nych. Są tu również bardzo dobre trasy zjazdowe oznakowane jako czarna i czerwona, które przeznaczone są przede wszystkim do jazdy wyczynowej. Dla początkujących narciarzy oraz rodzinnego wypoczynku z dziećmi najbardziej godnym polecenia jest ośrodek w Horních Mísečkach, który oferuje: cztery wyciągi narciarskie, zawsze dobrze utrzymane trasy zjazdowe or az snowpark przeznaczony dla snowboardzistów. Trasy biegowe w Horních Mísečkách są ulubionym miejscem zapaleńców narciarstwa biegowego, którzy znajdą tu na co dzień dobrze utrzymane trasy biegowe będące punktem wyjścia do szusowania po grzbietach górskich.

Jazda nocna
Wieczorna jazda na nartach na Hromovce - codziennie w sezonie zimowym od godz. 8 do 21 - najdłuższe wieczorne szusowanie w Czechach, trasa na całej długości (1100 m) sztucznie zaśnieżana. Sztuczne oświetlenie 20-100 LUX umożliwia zarówno doskonałą jazdę na nartach, jak i organizację zawodów FIS przy sztucznym oświetleniu. Rekonstrukcja nartostrady Hromovka wraz z budową linii sztucznego naśnieżania, sztucznego oświetlenia i wyciszenia została przeprowadzona w roku 2002. Stała cena to 200,- Kc dorosli, 150,- Kč dzieci i seniorzy. Dzieci do lat 6 bezpłatnie. Wieczorna jazda na nartach na Horních Míseckach: dla gości Hornich Misecek i okolic organizowana jest wieczorna jazda na łączce ćwiczebnej o długości 300 m - czynna w każdy wtorek i czwartek od 17.30 do 20.30. Stała cena 80,- Kc/wieczór. Dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Trasy i wyciągi

Wyciągi
Razem
Ilość tras
Razem
Długość tras
Kategoria
16
8
9
3
20
25
12
4
0
0
Przepustowość:
18000 os/h
Trasy biegowe:
  75 km

Ostatnia aktualizacja danych: 09-10-2006 08:52

Noclegi w Szpindlerowym Młynie

Recenzje

Szpindlerowy Młyn Św. Piotr (foto: CzechTourism)

Szpindlerowy Młyn – kilka słów o czeskim ośrodku w sercu Karkonoszy.

By wybrać się na udany wypoczynek niekoniecznie musimy przemierzyć tysiące kilometrów. Dziś zaproszenie do Szpindlerowego Młynu, prawdziwego centrum rozrywki dla miłośników białego szaleństwa  .  Znajdziemy  tu...[więcej]

czwartek 04. październik 2012

Kamery

Ośrodek Miejscowość Nazwa kamery Widok
Szpindlerowy Młyn Szpindlerowy Młyn Svatý Petr Zobacz
Szpindlerowy Młyn Szpindlerowy Młyn Špindlerův Mlýn Zobacz
Szpindlerowy Młyn Szpindlerowy Młyn Hromovka Zobacz

Cennik karnetów

Nazwa skipasu
Wysoki sezon
Niski sezon
Okres:
dorośli
juniorzy
dzieci
dorośli
juniorzy
dzieci
3690
2950
2580
6 dni
Warunki narciarskie dla ośrodka:
SKIAREÁL Szpindlerov Mlýn
Informacja z dnia: 28-03-2014 09:35
Temp. maksimum
6,8
Temp. minimum
6,8
Warunki narciarskie:
Czynne wyciągi:
Osrodek nieczynny
4
Pokrywa śnieżna:
maksimum
--
minimum
--
Dodatkowe informacje:

Oceń ośrodek

    4.34 (206 głosy)
  

Mapa tras

Mapa tras w ośrodku Szpindlerowy Młyn
Kliknij by powiększyć

Zobacz film

Wybierz film
Szpindlerowy Młyn 5.04.2003r.
Autor: prszcom
Czas:9 min 36 sek