Opis ośrodka

 

Góra Chrobrego

ul. ulicę Bolesława Chrobrego 34
ElblagPokaż na mapie

Informacje o ośrodku:

Góra Chrobrego to całoroczny obiekt sportowo rekreacyjny zlokalizowany na skraju Wysoczyzny Elbląskiej zaledwie 10 min. od centrum Elbląga, 60 km od Gdańska oraz około 105 km od Kaliningradu. Stacja zlokalizowana jest przy ulicy Bolesława Chrobrego 34 w Elblągu.

Ośrodek funkcjonuje przez cały rok dzieląc swoją działalność na dwa sezony: zimowy oraz letni.

Sezon zimowy podczas, którego stacja wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu udostępniając swoje walory narciarzom i snowboardzistom. Długość stoku w linii prostej wynosi 410 m. a różnica poziomów 62 m, warunki te sprawiają, że miłośnicy białego szaleństwa znajdą u nas znakomite tereny do jazdy na nartach i snowboardzie. Posiadamy system sztucznego naśnieżania a trasy są oświetlone oraz ratrakowane.

Stacja narciarska posiada pięć wyciągów o długości 410, 200, 90, 130 i 120 metrów. Dwie główne trasy zjazdowe mają długość około 410 i 450 metrów. Kolejne dwie trasy o długości 90 i 130 metrów przeznaczone są do nauki jazdy. Odbywają się tam również zajęcia przedszkola narciarskiego. Dodatkowo posiadamy trasę przeznaczoną pod snowtubing z wyciągiem o długości 120 metrów. Na terenie stoku usytuowany jest jeden z większych snowparków na północy Polski.

Wszystkie trasy są opiniowane i zatwierdzane przez GOPR. Ośrodek posiada doskonale wyposażoną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Przy stacji funkcjonuje także licencjonowana szkoła narciarstwa i snowboardu.

Dodatkowo w wypożyczalni można skorzystać z usługi smarowania nart bądź deski snowboardowej. U podnóża stoku zlokalizowany jest punkt gastronomiczny z miejscami dla około 90 osób oraz komfortowy utwardzony parking z miejscami na około 400 samochodów.

Trasy i wyciągi

Rodzaj i ilość wyciągów:
Ilość tras:
Razem:
Długość tras:
Razem:
Wyciąg orczykowy
Kolej krzesełkowa
Gondolki
Kolej gondolowa
3
1
0
4
680
400
0
1080
4 0 0 0
Nocna jazda:
Ratrak
GOPR
Ilość tras:
4
Dlugość:
1080

Noclegi w Elblągu

Cennik karnetów

* i ** szegóły znajdziesz po kliknięciu w nazwę ośrodka na poniższej liście. N-normalny, U-ulgowy
Cennik karnetów
sezon**
poza sezonem**
Nazwa
1 dzień
3 dni
6 dni
1 dzień
3 dni
6 dni
Ośrodka
N*
U*
N
U
N
U
N
U
N
U
N
U
sortuj [+-]

Oceń ośrodek

    3.12 (60 głosy)
  

Mapa tras

Mapa tras na Górze Chrobrego
Kliknij by powiększyć