Opis ośrodka

 

Kotelnica Białczańska

Środkowa 181b
34-405 Białka Tatrzańska

+48 (0)18 265 41 33
+48 (0)18 265 47 06


Pokaż na mapie

Wyciągi Narciarskie Kaniówka s.c. zostały objęte wspólnym systemem kasowo-biletowym opartym na kartach chipowych. We wspólnym systemie pracują też wyciągi na Bani i na Kotelnicy Białczańskiej.

Informacje o ośrodkach:

Kaniówka s.c.

Kompleks 3 wyciągów w górnej części Białki: Kaniówka ośrodek z dużym parkingiem i pełnym zapleczem serwisowym i gastronomicznym.

Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla autokarów. W okolicach stacji dolnych wyciągów znajduje się wypożyczalnia, szkoła narciarska, dwie gastronomie.
Wyciągi są sztucznie naśnieżane i oświetlone, trasy przygotowywane przez ratraki. Obok wyciągu znajduje się również szkoła narciarska.
Obok dom wypoczynkowy z basenem, sauną i kuchnią. W pobliżu stacji górnych wyciągów znajduje się restauracja mająca charakter szybkiej obsługi.

Na Bani

Ośrodek narciarski BANIA położony jest obok centrum narciarskiego KOTELNICA. Bania oferuje 3 wyciągi narciarskie dla początkujących. Na sezon zimowy 2006/2007 urochomiona będzie nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa. Bania połączona jest z Kotelnicą trasą zjazdową jak również można dostać się tam pieszo, ok. 40m do dolnej stacji kolei. Wszystkie stoki Bani są oświetlone, nagłośnione i starannie przygotowane przez maszyny śnieżne. Dzięki temu narciarze, którzy stawiają pierwsze kroki lub słabo jeżdżą czują się bardzo dobrze. Na miejscu profesjonalna wypożyczalnia sprzętu sportowego, serwis, szkoła jazdy na nartach i snowboardzie, gastronomia. Ośrodek wyposażony jest w system kart wspólnych z ośrodkami KANIÓWKA i KOTELNICA. Jest to doskonała baza dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Obok wyciągów znajduje się obszerny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska sp. z o.o. to nowa inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001 r.Ośrodek dysponuje 5 wyciągami:

  • nowa kolej linowa 6 os. o długości 1350m i różnicy wzniesień 200m, przepustowość wyciągu ok. 3000 osób/h, czas wyjazdu 4,5 min.
  • kolej linowa 3 os. o dł. 1380m i różnicy wzniesień 210m, przepustowość wyciągu, ok. 1200 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2m/s- kolej linowa 4 os. o dł. 800m i różnicy wzniesień 170m, przepustowość wyciągu, ok. 2000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2,5m/s
  • 2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690m każdy i różnicy wzniesień 155m, przepustowość wyciągów to 2 x 1000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 3,2m/s. Nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy.  Do dyspozycji 4 trasy narciarskie:-  wzdłuż i pod koleją linową, dł. 1400m
  • 3 trasy prowadzące do wyciągów orczykowych, pierwsza z nich obok  wyciągów trudna, posiadająca homologacje FIS, dwie pozostałe są łagodne.
  • nartostrada prowadząca do ośrodka narciarskiego "Bania"Wszystkie dostępne trasy zjazdowe ON Kotelnica Białczańska są sztucznie nasnieżane, oświetlone i oczywiście codziennie przygotowywane przez ratraki.


DOJAZD DO KOTELNICY: Centrum Białki Tatrzańskiej (obok kościołów i szkoły), droga w kierunku Ośrodka Narciarskiego "Bania"Oprócz infrastruktury narciarskiej, ośrodek dysponuje własnymi bezpłatnymi parkingami na ok. 400 samochodów osobowych i autokary.Na dolnej i górnej stacji kolei bezpłatne. Przy dolnej jak i przy górnej stacji znajdują się karczmy, w których można się posilić. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis narciarski, profesjonalna szkoła narciarska, w pogotowiu ratownicy TOPR.Zapraszamy do Białki Tatrzańskiej na stoki Kaniówki, Bani i Kotelnicy.

Trasy i wyciągi

Rodzaj i ilość wyciągów:
Ilość tras:
Razem:
Długość tras:
Razem:
Wyciąg orczykowy
Kolej krzesełkowa
Gondolki
Kolej gondolowa
6
1
0
4
-
-
-
-
8 6 0 0
Nocna jazda:
Ratrak
GOPR
Ilość tras:
4
Dlugość:
-

Newsy z ośrodka

Noclegi w Białce

Cennik karnetów

* i ** szegóły znajdziesz po kliknięciu w nazwę ośrodka na poniższej liście. N-normalny, U-ulgowy
Cennik karnetów
sezon**
poza sezonem**
Nazwa
1 dzień
3 dni
6 dni
1 dzień
3 dni
6 dni
Ośrodka
N*
U*
N
U
N
U
N
U
N
U
N
U
sortuj [+-]
99
85
240
195
420
360
90
75
210
165
360
300
99
90
240
210
420
360
90
80
210
180
360
300

Kamery

Ośrodek Miejscowość Nazwa kamery Widok
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Kaniówka - widok z góry na stok Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Dolna stacja, stok Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Kaniówka wyciąg Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Kotelnica - widok z dołu Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Widok na stok Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Kotelnica widok z parkingu Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Kotelnica Góra stacja Zobacz
Kotelnica Białczańska Białka Tatrzańska Widok z góry Zobacz
Warunki narciarskie dla ośrodka:
Białka Tatrzańska - Kotelnica
Informacja z dnia: 13-04-2015 10:27
Temp. maksimum
--
Temp. minimum
--
Warunki narciarskie:
Czynne wyciągi:
Osrodek nieczynny
0
Pokrywa śnieżna:
maksimum
0
minimum
0
Dodatkowe informacje:

Najbliższe imprezy

Oceń ośrodek

    4.37 (59 głosy)
  

Mapa tras

Kliknij by w Kotelnicy Białczańskiej
Kliknij by powiększyć

Zobacz film

Wybierz film
Skiing in Kotelnica Bialczanska
A video from winter holidays in Bialka Tatrzanska, Poland. The used music is "Sonic Speed Riders" from SEGA game "Sonic Riders".
Autor: PerfectShadow18
Czas:1 min 48sek