Opis ośrodka

 

Ski Arena Szrenica

Turystyczna 25a
58-580 Szklarska Poręba

+48 (0)75 717 30 35
+48 (0)75 717 52 00


Pokaż na mapie

Informacje o ośrodku:

Szklarska Poręba jest jednym z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich, w tym 6 usytuowanych na stokach górującej nad miastem Szrenicy.

Są to wyciągi orczykowe, jeden podzielony na 2 sekcje wyciąg krzesełkowy. Wybudowany w 1962 roku  był wielokrotnie modernizowany i jest w stanie wwieźć na szczyt Szrenicy ponad 1400 osób na godzinę.

W 2010 roku do użytku oddano nową kolejkę linową „Karkonosze Express”. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce.   Jej długość to 2.393 m. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty.

Dolna stacja wyciągu powstała tuż obok istniejącej I sekcji wyciągu na Szrenicę. Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. W ciągu godziny na górę wyjeżdża prawie 2 tysiące osób.

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Najwięcej emocji wytrawnym, dobrym narciarzom gwarantuje trasa zjazdowa FIS tzw. Ściana, której nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Najdłuższa trasa - nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znany, lubiany i raczej łatwy "Puchatek" oferuje nocne jazdy aż do godziny 22:00.

Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach pomniejszych górek usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie i na trasie w kierunku Jakuszyc (Wiciarka). W sumie na narciarzy przyjeżdżających do Szklarskiej Poręby czeka prawie 20 km nartostrad.

Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz  marcowego słońca, śnieg długo jest zmrożony.

W Szklarskiej Porębie śmiało można planować wypoczynek nie tylko w szczycie sezonu zimowego, ale również pod koniec zimy i wczesną wiosną z gwarancją śniegu. Marcowe szusy mają swoich stałych zwolenników, którzy od lat planują jazdę w promieniach wiosennego słońca. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

Piotr Kaczmarski
Szrenica
Szrenica
Wyciąg w ośrodku

Trasy i wyciągi

Rodzaj i ilość wyciągów:
Ilość tras:
Razem:
Długość tras:
Razem:
Wyciąg orczykowy
Kolej krzesełkowa
Gondolki
Kolej gondolowa
2
4
1
7
ok 14000
5 3 0 0
Nocna jazda:
Ratrak
GOPR
Ilość tras:
1
Dlugość:
1468

Recenzje

Łysa Góra - trasa (foto: Michał Rażniewski)

Stacje narciarskie w Sudetach Zachodnich

Liczba polskich ośrodków sportów zimowych w zachodniej części Sudetów nie jest zbyt okazała, zwłaszcza gdy porównamy to do naszego południowego sąsiada. Mimo to jest tu kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. Po...[więcej]

piątek 15. grudzień 2006
Szrenica (foto: K.Kulczycki)

Piękna Polska zima w obiektywie

Zapraszamy do obejrzenia 2 nowych galerii poświęconych Krynicy i Szrenicy. Piękne zdjęcia są autorstwa Krzysztofa Kulczyckiego, któremu serdecznie dziękujemy za podzielenie sie swoją pracą z naszymi...[więcej]

czwartek 19. styczeń 2006
Schronisko

Skiarena Szrenica 18-20 marca 2005

Pogoda w ubiegłym tygodniu zapowiadała raczej kataklizm pogodowy, jednak gdy tylko pojawiły się prognozy zapowiadające ochłodzenie w weekend humory miłośników sportów zimowych zdecydowanie się poprawiły. Podobnie było z humorem...[więcej]

wtorek 22. marzec 2005

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Cennik karnetów

* i ** szegóły znajdziesz po kliknięciu w nazwę ośrodka na poniższej liście. N-normalny, U-ulgowy
Cennik karnetów
sezon**
poza sezonem**
Nazwa
1 dzień
3 dni
6 dni
1 dzień
3 dni
6 dni
Ośrodka
N*
U*
N
U
N
U
N
U
N
U
N
U
sortuj [+-]
91
72
232
145
432
275

Kamery

Ośrodek Miejscowość Nazwa kamery Widok
Szrenica Ski Arena Szklarska Poręba Kamera na stoku Zobacz
Szrenica Ski Arena Szklarska Poręba Widok na stok Zobacz
Szrenica Ski Arena Szklarska Poręba Dolna stacja i stok Zobacz
Szrenica Ski Arena Szklarska Poręba Kamera na stoku Zobacz
Warunki narciarskie dla ośrodka:
Skiarena Szrenica
Informacja z dnia: 28-08-2015 08:48
Temp. maksimum
21
Temp. minimum
15
Warunki narciarskie:
Czynne wyciągi:
Osrodek nieczynny
2
Pokrywa śnieżna:
maksimum
0
minimum
0
Dodatkowe informacje:

Oceń ośrodek

    2.71 (124 głosy)
  

Mapa tras

Mapka tras na Szrenicy
Mapka tras w ośrodku

Zobacz film

Wybierz film
Szklarska Poreba 87 - na nartach
Autor: PORTALAJACEK
Czas:2 min. 7 sek.
 
Szklarska Poreba by BoB
Autor: Grzempus
Czas:3 min. 25 sek.
 
Szklarska Poreba
A trip to the Polish/Czek border ski town and summit
Autor: paramission
Czas:5 min. 19 sek.